Create New accounts Office365

create new accounts office365

Nasıl yapılır

Yeni hesaplar Office365 nasıl oluşturulur ? İlk olarak 2011 yılında tanıtılan Microsoft 365, Microsoft’un ofis araçları yazılım ve hizmet aboneliği için kullandığı markadır. Oturum açarken bir microsoft hesabı kullanılır. Bu nedenle, microsoft hesabı olanlar bilgilerini kullanarak hemen giriş yapabilirler. Değilse, hemen bir tane açmak mümkündür. Bunun için izlemeniz gereken tüm prosedürler aşağıdaki gibidir;

 1. Önce şu web sitesini girin: https://www.office.com/
 2. Sonra solda turuncu bir giriş düğmesi var. Bunu tıklayın.
 3. Ekrandan Başka bir hesap kullan’ı seçin.
 4. Hesabın yok mu? Yeni bir hesap oluştur! Linki tıkla.
 5. Ekrandaki Yeni bir e-posta adresi al bağlantısını tıklayın.
 6. E-posta adresini yazın ve uzantıyı seçin.
 7. Bir şifre belirleyin.

Ardından, geri kalan adımları tamamlayarak hesap oluşturmayı tamamlayın.

Yeni hesaplar oluşturun Office365

Bir işletme kurarken, birçok küçük ve orta ölçekli işletme, müşterileri için nasıl yeni hesaplar oluşturacaklarını anlamakta zorlanır. Office 365, birçok küçük işletme sahibi için çok popüler bir seçimdir.

Bu platformun izin verdiği tüm özelliklerle, Office 365’te müşterileriniz için nasıl yeni hesaplar kurabileceğinize bir göz atmak mantıklıdır. Bu, zamandan ve paradan tasarruf etmenizi sağlayacak ve işiniz için işleri çok daha kolay hale getirecektir.

Office 365’e yeni başlıyorsanız, bu hesapları oluşturmanın aslında üç farklı yolu vardır.

The first is through a web form. This is usually fast and easy to do. You simply need to enter your email address, the server will then search for your email address and will give you an email address with a link to your account. You can then log into your account and check that your email has been doing.

The next way to create new accounts is with an email list. This is a bit more difficult than searching an email address with an email address.

First you will have to go into the account and find the record that you want to add, and then you will need to enter in your email address. Once you have entered in your email, you will need to click on “Submit” and you will be given a confirmation code.

Create New accounts Office365

Lastly, you can create an account through a phone call. This method is the easiest, but you will not get as much control or ability to keep track of the progress or set reminders as you would with a web form.

First, you will need to put in your email address, phone number and confirm that you want to set up the account. Once that is done, you will be asked to click on a link in an email that will take you to the signup page for your new account.

There are other ways to create new accounts through email, but they are less popular. One such method is to buy an existing email account from somewhere like Hotmail or Gmail. You can then set up the account where you want it to go through the use of an existing email service.

Create New accounts Office365

These accounts may not have an option to change the email address that is listed with them, which means that the only option is to use your current email address. That means that you will have to update your email address on these accounts every time you change them, which can get a little annoying and you will have to do it every time you log in.

The least popular way to create new accounts on the internet is through social networking. There are several social networking accounts that you can create accounts with and before long you can create accounts in a number of different sites without having to leave your current profile.

Çoğu sosyal ağ sitesi, tümü başlangıçta oluşturduğunuz ana hesaba işaret eden birden çok profil oluşturmanıza izin verir. Bu, her site için ayrı bloglar ve haber beslemeleri tutabileceğiniz anlamına gelir; bu, bunu yapmak için çok fazla hesap oluşturmak zorunda kalmadan arkadaşlarınızın neler yaptığını takip etmenin harika bir yoludur.

Office365 Guide

 1. Create New accounts office365
 2. How to Delete office365 Account
 3. How to Change office365 Password
 4. How to Login to office365